آیا با توجه به اینکه گوگل به تأثیر بولد کردن در سئو اشاره‌ای نکرده است، این مسئله را می‌توان بی‌اهمیت دانست؟ هدف ما از نگارش این مقاله ارائه پاسخی مناسب به این پرسش است. از جمله سؤالاتی که ممکن است برای کاربران در رابطه با مقوله سئو در محتوا پیش آید، تأثیر تغییر رنگ در سئو و همچنین بولد کردن متن در سئو می‌باشد. از آنجا که گوگل حرفی از این مسئله، چه به شکل رسمی و چه غیر رسمی به میان نیاورده و هر آنچه را که بیان می‌شود مطابق با تجربیات شخصی است، بنابراین ممکن است پاسخ به پرسش بالا، سبب ایجاد ابهام و سردرگمی در ذهن شما گردد. در ادامه مقاله قصد داریم این سؤال را به شکلی جامع پاسخ دهیم.

بولد کردن محتوای سئو شده چه مزایایی را به دنبال دارد؟

با توجه به افزایش روزافزون محتواهای متنی، متمرکز شدن بر روی کیفیت محتوا می‌تواند یک ارزش به شمار آید! به منظور متمایز شدن از رقبا، می‌توانیم محتواهای متنی خود را بهبود بخشیده و ارتباط مؤثرتری با مخاطبین خود ایجاد نماییم. از آنجا که یکی از مهمترین اولویت‌های گوگل، رضایت مخاطبین می‌باشد، بنابراین الگوریتم‌های این موتور جستجو به حمایت از این کار ما خواهند پرداخت.

از ساده‌ترین روش‌هایی که جهت بالا بردن تعامل می‌توان به آن اشاره نمود، بولد کردن متن می‌باشد. چرا که تأثیر بولد کردن در سئو و محتوا به حدی است که سبب افزایش تعامل مخاطب با محتوا شده و علاوه بر آن خوانندگان به مطالعه، اسکرول کردن محتوای سایت علاقه بیشتری نشان خواهند داد. در نتیجه با توجه به موارد ذکر شده، کاربر جهت بازدید از سایر صفحات سایت تمایل بیشتری از خود بروز می‌دهد. بنابراین، کاربر زمان بیشتری را در سایت شما سپری می‌کند و در نتیجه این امر کاهش نرخ پرش را در پی دارد و می‌توانیم جایگاه بهتری را از دید گوگل کسب نماییم.

مقاله پیشنهادی: هدف جستجوی کاربر (Search Intent) چیست؟

تأثیر تغییر رنگ کلمات کلیدی در سئو محتوا

پاسخ به این پرسش که آیا تغییر رنگ کلمات کلیدی می‌تواند تأثیر مثبتی بر سئو محتوا داشته باشد یا خیر، کار خیلی آسانی نیست. چرا که ما بر طبق عادت، تنها به بررسی تک بعدی عوامل مؤثر در سئو می‌پردازیم. به این معنا که ارزیابی می‌کنیم که تنها یک عامل در سئو محتوا مؤثر است یا خیر.

معمولاً موضوعات متعدد در سئو پیچیدگی‌های زیادی دارند که فکرش را هم نمی‌کنید. در واقع متون هایلایت شده نیز این چنین می‌باشند. یعنی در صورت تأثیر بولد کردن در سئو، این تاثیر به طور کاملا غیر مستقیم است. یادتان باشد که بهره گیری از این گونه روش‌های بصری به جلب توجه کاربر در قسمت‌های جذاب محتوا کمک شایانی می‌کند و مدت حضور آن‌ها را در سایت به طور چشمگیری افزایش می‌دهد که یک گزینه بسیار موثر جهت رضایت کاربر می‌باشد و در طولانی مدت نیز تأثیر بسزایی بر سئو دارد.

چه هنگامی نباید به هایلایت متن سئو شده پرداخت؟

به طور کلی استفاده بیش از حد از هایلایت کردن متن، نتیجه معکوس دارد. زیرا معمولا متن‌های بولد شده باعث خستگی چشم می‌گردد. در صورتی که قسمت‌های هایلایت شده متن بالای پنجاه درصد کل مقاله را در برگیرد، بخش‌های مهم محتوا به خوبی دیده نمی‌شوند. از این رو، هدف اصلی ما که بخش‌های مهم محتوا می‌باشند، نادیده گرفته می‌شوند.

جهت جلب توجه بیشتر به محتوا، چه روش‌های دیگری را بجز هایلایت می‌توان به کار گرفت؟

در دنیای امروزی تعداد محتوا‌ها به قدری زیاد است که تفاوت میان آن‌ها به سختی قابل تشخیص می‌باشد. بر این اساس، روش‌های دیگری نیز وجود دارد. مثلاً شماره‌گذاری در مقالات یک روش موثر می‌باشد. تجربه نشان داده است، آن دسته از محتوا‌هایی که مطالب خود را به جای یک پاراگراف طولانی با شماره‌گذاری بیان می‌نمایند، بازدید بیشتری شامل آن‌ها می‌شود و علاوه بر آن، کامنت‌های فراوانی می‌گیرند و همچنین در نتایج جستجو شانس بهتری جهت رتبه‌های بالاتر دارند که بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

نتیجه گیری

در صورتی که استفاده از متن‌های هایلایت شده در محتوا به اندازه کافی باشد، در بلند مدت سبب تأثیر مثبت در سئو سایت می‌گردد که باید آن را مد نظر قرار دهید. بنابراین تأثیر بولد کردن در سئو از اهمیت بالایی برخوردار است. سعی کنید برای تولید محتوا‌هایتان حتما از این روش استفاده نمایید.

مقاله پیشنهادی: تاثیر رعایت علائم نگارشی بر روی سئو چیست؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شش =