تا به حال از خود سوال کرده اید، «چرا زمانی که من فقط می‌توانم از شبکه‌های اجتماعی برای ترقی کار خود استفاده کنم، به یک وب سایت هم نیاز دارم؟» این یک سوال عالی است که از ما بیشتر از آنچه شما تصور می‌کنید می‌پرسند – «وب سایت یا رسانه‌های اجتماعی»، کدام یک برای شما بهتر است؟
چرا می‌خواهید وب سایتی بسازید که دارای هزینه‌های بیشمار (دامنه، میزبانی، طراحان، سئو، به روزرسانی، نگهداری و موارد دیگر) باشند، در حالی که فقط می‌توانید صفحات رسانه‌های اجتماعی را برای کسب و کار خود در سایتهایی مانند Facebook، LinkedIn، Twitter و اینستاگرام به صورت رایگان به کار گیرید. در واقع سوالاتی که برای شخص به وجود می‌آید اینگونه است: وب سایت یا تلگرام؟ ، وب سایت یا اینستاگرام یا وب سایت یا دیگر شبکه‌های اجتماعی.
که در ادامه توضیح خواهیم داد که چرا وب سایت را باید در بین شبکه‌های اجتماعی انتخاب کرد.

وب سایت درمقابل شبکه‌های اجتماعی: مزایای شبکه‌های اجتماعی برای مشاغل کوچک
وقتی صحبت از رسانه‌های اجتماعی می‌شود، علاوه بر «رایگان» بودن آن برای راه اندازی صفحه کسب و کار، میلیون‌ها نفر نیز در شبکه‌های اجتماعی هستند که می‌خواهند با شما تعامل داشته باشند. اگر از این شبکه‌های اجتماعی به درستی استفاده کنید زودتر به خواسته‌ی خود دست پیدا می‌کنید. اینجا به تعدادی از مزایای استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کارهای کوچک می‌پردازیم

نیاز به تخصص فنی زیاد ندارد

استفاده از اکثر شبکه‌های اجتماعی آسان است و نیازی به تخصص فنی ندارد. هنگام ایجاد یک صفحه کسب و کار، فرم‌های مستقیم برای پر کردن وجود دارد که تمام اطلاعات حیاتی کسب و کار شما را به صورت سازمان یافته و آسان برای پیگیری، از شما درخواست می‌کند.
اگر نمی‌دانید چگونه کدگذاری کنید؟ مشکلی نیست. فقط اطلاعات خود را در کادرها تایپ کنید، چند تصویر بارگذاری کنید و بعد، کارتان به اتمام رسیده است.

بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو

با توجه به تعداد صفحات، مقدار مطالب به اشتراک گذاشته شده و همچنین محبوب بودن جست و جوی بعضی مطالب می‌تواند روی کار شما تاثیری مثبت داشته باشد. بنابراین وقتی شخصی برای کسب و کاری جستجو می‌کند صفحه شما در رتبه‌بندی جستجو بالا ظاهر می‌شود.

ابزارهای بازاریابی و یکپارچگی

اکثر پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی (به خصوص غول‌های بزرگی مانند Facebook، Twitter، YouTube، Google+، Pinterest و Instagram) نیز از قابلیت‌های بازاریابی و ادغام بسیار خوبی برخوردار هستند. شما می‌توانید از طریق برگه‌های صفحه فیس بوک خود لیست ایمیل خود را بسازید، پول جمع کنید، محصولات خود را بفروشید و موارد دیگری همچون این‌ها را انجام دهید.
اکثر پلتفرم‌ها از قابلیت‌های مشابهی برخوردار هستند و تجزیه و تحلیل هر پلتفرم همچنان که بهبود می‌یابد و به شما این امکان را می‌دهد آنچه بازدیدکنندگان در صفحات شما انجام می‌دهند و محتوایی را که دوست دارند، ردیابی کنید. این به شما امکان می‌دهد به سرعت و به راحتی بفهمید چه عواملی در جست و جوی صفحه کار شما موثر هستند.

آنچه باید قبل از ساختن وب سایت خود برای تجارت بدانید

داشتن وب سایتی که برای مشاغل شما ساخته شده باشد بسیار متفاوت از نکاتی است که در بالا ذکر شد، خصوصاً در مورد هزینه که بحث آن هم متفاوت است. هزینه انجام یک وب سایت به صورت حرفه‌ای بیشتر از راه اندازی صفحات رایگان رسانه‌های اجتماعی است. در اینجا مواردی وجود دارد که برای ساخت وب سایت برای مشاغل محلی خود باید انجام دهید:

دامنه‌ای خریداری کنید و میزبانی وب سایت را دریافت کنید.

برای شروع باید هزینه‌های مربوط به دامنه و میزبانی وب خود را پرداخت کنید. دامنه «آدرس» است که در آن وب سایت خود را ایجاد خواهید کرد (به عنوان مثال: «yourbusiness. com»). فضای سرور میزبان وب است.

طراحی، توسعه و تخصص فنی

از آنجا که اکثر صاحبان مشاغل کوچک به عنوان طراح وب سایت فعالیت نمی‌کنند، شما مجبور خواهید بود یک طراح وب را برای طراحی، ساخت و گاهی به روزرسانی وب سایت خود استخدام کنید.
حتی این سازندگان وب سایت‌های «رایگان» به برخی از مهارت‌های فنی و طراحی نیاز دارند تا در نهایت به سایتی برسند که بتوانید از طراحی آن راضی باشید.

بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO)

اگر می‌خواهید وب سایت شما در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی خاصی مانند نام کسب و کار شما، رتبه خوبی کسب کند، نیاز به درک برخی از روش‌های اصلی SEO دارید. اگر چیزی درباره SEO نمی‌دانید، ممکن است به شخصی برای کمک به کار شما، هزینه‌ای پرداخت کنید تا سریعتر به هدف خود برسید. این تازه ابتدای هزینه یک وب سایت است، به همین دلیل بسیاری از افراد به رسانه‌های اجتماعی روی می‌آورند. بنابراین، چرا وقتی می‌توانید از این رسانه‌های اجتماعی رایگان برای بازاریابی آنلاین تجارت خود استفاده کنید، باید یک وب سایت برای تجارت خود ایجاد کنید؟
در واقع پاسخ این است که شما با یک وب سایت می‌توانید کنترل کار خود را به دست بگیرید.

به عنوان یک صاحب مشاغل، ترجیح می‌دهید:
فروشگاه شما وابسته و درون یک فروشگاه دیگر باشد یا
یا خودتان یک فضای تجارت مخصوص به خود داشته باشید

با انتخاب اولین گزینه، شما تحت تاثیر صاحب فروشگاه هستید. اگر آن‌ها دیگر کسب و کار شما را در فروشگاه خود نمی‌خواهند، پس تا زمان پیداکردن یک مکان جدید برای تجارت، از تجارت خارج شده اید. اگر آن‌ها تصمیم بگیرند که یک روز صبح کار خود را آغاز نکنند، ، مشتریان نمی‌توانند به کسب و کار شما دسترسی پیدا کنند و در نتیجه به درآمد شما تحت تاثیر قرار می‌گیرد.
با این حال، اگر مالک یا اجاره دهنده هستید، پس کنترل بیشتری بر وضعیت خود دارید. تغییرات در تجارت شخص دیگری تأثیری بر این که شما در شغل خود می‌مانید، ندارد و تجارت شما تحت تاثیر فعالیت شخص دیگری نیست. همین امر باعث می‌شود که خودتان مستقیماً کنترل کسب و کارتان را به عهده بگیرید و در نتیجه ایجاد یک وب سایت به حضور در پلتفرم‌های شبکه‌های مجازی ترجیح داده می‌شود.

تحت تاثیر شخص دیگری نباشید
اگر فقط در یک یا تعداد بیشتری از بسترهای رسانه‌های اجتماعی، فروشگاه راه اندازی کنید، در نهایت کسب و کار شما در خدمت این شبکه‌ها است. آن‌ها می‌توانند هر زمان که بخواهند تغییراتی ایجاد کنند و شما حرف و اعتراضی نداشته باشید، حتی اگر این امر بر کسب و کار شما تأثیر بگذارد. اگر آن شبکه اجتماعی خریداری شده، تغییر کند یا خاموش شود، دیگر نمی‌توانید به مشتریان خود دسترسی پیدا کنید.
یک مثال عالی برای مورد ذکرشده، این است که وقتی فیس بوک الگوریتم خود را به روز کرد، بسیاری از صفحات تجاری آسیب دیدند و باعث کاهش دسترسی به صفحات تجاری شدند. افراد تاجر هم به غیر از شکایت هیچ کاری نمی‌توانستند انجام دهند. در پایان روز آن‌ها مجبور بودند قوانین جدید را بپذیرند و جلوتر بروند و فعالیت خود را ادامه دهند.
مثلا یوتیوب میتواند فیلم‌های شما را شروع به ذخیره‌سازی کند. توییتر هم میتواند به پلتفرم برای مشارکت مشاغل در تامین مالی تبدیل شود. در هر یک از این شرایط و مراحل اگر هزینه پرداخت نکنید، دیگر نمی‌توانید با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید. شما هیچ کنترلی روی این شبکه‌های اجتماعی ندارید.

وب سایت شما «مرکز» حضور آنلاین شماست – رسانه‌های اجتماعی ابزاری برای بازاریابی هستند
اگر وب سایت خود را داشته باشید و «مرکز» تجارت شما باشد، ۱۰۰٪ بر وضعیت خود کنترل دارید. . مانند قیاس فروشگاه فوق، شما می‌توانید فروشگاه خود را داشته باشید و هنوز یک قفسه از وسایل خود را در فروشگاه شخص دیگری راه اندازی کنید. بهتر است این کار را انجام بدهید زیرا که این فضا به صورت رایگان ارائه می‌شود. نه تنها فروشگاه خود را کنترل می‌کنید، بلکه می‌توانید از فضای شخص دیگری برای بازاریابی اقلام خود و فروش برخی موارد استفاده کنید. تعطیل شدن این فضا باعث از بین رفتن فضای بازاریابی شما می‌شود اما تجارت شما از بین نمی‌رود.

مقاله پیشنهادی: چگونگی کسب درآمد از طراحی سایت در ایران

نحوه عملکرد با رسانه‌های اجتماعی
از رسانه‌های اجتماعی به عنوان یک بستر بازاریابی برای بازگشت بازدید به وب سایت خود استفاده کنید. از این ترافیک برای رشد ایمیل و لیست مشتری خود استفاده کنید تا بتوانید هر زمان و هر مکان با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. در پایان روز، سرمایه‌گذاری در چیزی که متعلق به شماست بسیار هوشمندانه‌تر از ساخت در زمینی است که متعلق به شما نیست. اگر تجارت خود را کنترل نکنید، روزی قوانین تغییر می‌کند و می‌تواند تأثیر عمده‌ای در تجارت شما داشته باشد. به همین دلیل است که ما به مشتری خود بسیار توصیه می‌کنیم که وی در وب سایتی که متعلق به خود است سرمایه‌گذاری کند و سپس از رسانه‌های اجتماعی استفاده کند، زیرا که مزایای آن بسیار است و می‌تواند تجارت خود را گسترده کند و به تعداد مشتریان خود اضافه کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

تحلیل رایگان سئو سایت شما

200 هزار تومان رایگان!
بررسی دقیق و ارائه راهکارهای رشد سایت

یک تحلیل جامع و بیان راه حل‌های افزایش بازدید سایت و فروش شما
وب سایت من را آنالیز کنید
همین الان از این فرصت استفاده کن دوست من! بعد از ثبت اطلاعات حتما با شرکت ما تماس بگیرید
close-link