استفاده از کلمات کلیدی طولانی در وب سایت‌های تازه تاسیس یکی از روش‌های افزایش رتبه وب سایت در گوگل است. این کلمات کلیدی با کلمات کلیدی کوتاه متفاوتند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به صورت مختصر در مورد آن صحبت کنیم.

کلمات کلیدی طولانی یا لانگ تیل کیورد چیست؟

کلمات کلیدی طولانی عبارت‌های کلیدی غیرمعمول با جستجوی کم و البته تنوع زیاد هستند. به عبارت دیگر، این کلمات فقط چند بار در ماه جستجو شده و بسیار خاص هستند. در واقع کلمات کلیدی طولانی عبارت‌هایی هستند که از 3 کلمه یا بیشتر تشکیل شده باشند و به جای تمرکز بر روی یک کلمه جامع و کلی، گروهی خاص از یک کسب و کار را مورد هدف قرار می‌دهند.

گوگل معمولا عبارات طولانی‌تر را پیشنهاد می‌دهد

گوگل معمولا عبارات طولانی‌تر را پیشنهاد می‌دهد

چرا باید از کلمات کلیدی بلند استفاده کنیم!

دو دلیل اصلی وجود دارد که ممکن است بخواهید روی کلمات کلیدی بلند تمرکز کنید:

کلمات کلیدی بلند رقابتی نیستند

وقتی صحبت از سئو می‌شود، کلمات کلیدی بلند بسیار کمتر از “اصطلاحات” کوتاه‌تر رقابت می‌کنند که این مسئله رتبه بندی آنها را آسان‌تر می‌کند. به عنوان مثال، یک کلمه کلیدی کوتاه مانند “لینک سازی” بیش از 6 میلیارد نتیجه در گوگل دارد. هر چه اصطلاحات جستجوی شما طولانی‌تر و مشخص‌تر باشند رتبه‌بندی برای آن آسان‌تر خواهد شد.

کلمات کلیدی بلند نرخ تبدیل بالایی دارند

کلمات کلیدی بلند به دلیل اختصاصی بودن دارای نرخ تبدیل بالایی هستند. منظور از نرخ تبدیل هر روندی است که یک بازدید کننده از وبسایت را به یک مشتری واقعی تبدیل کند. مثل عبارت “”

اگر نوپا هستید، حتما از لانگ تیل‌ها استفاده کنید!

امروزه برای رسیدن به رتبه‌های بالا در گوگل باید حرفه‌ای عمل کرد؛ یک از استراتژی‌های ثابت شده و موفق در زمینه انتخاب کلمات کلیدی، انتخاب لانگ تیل کیورد “long tail keywords” است. می‌توانید با استفاده از کلیدواژه های دنباله‌دار مخاطبین سایت خود را هدف گیری کرده و به سمت سایت خود هدایت کنید، همچنین به دلیل بالا بودن نرخ جذب این کلمات کاربران زیادی را جذب کنید.

کلمات کلیدی طولانی چه اهمیتی برای وب سایت دارند؟

رقابت کمتر

کلمات کلیدی بلند به دلیل رقابت نسبتاً پایین بسیار راحت‌تر از کلمات کلیدی کوتاه رتبه بندی می‌شوند. آنها همچنین ۷۰ درصد از کل جستجوهای وب را تشکیل می‌دهند، بنابراین اگر در استراتژی خود روی آنها تمرکز نکنید فرصت‌های بسیاری را برای هدایت ترافیک با کیفیت از دست می‌دهید.

نرخ تبدیل بهتر

کلمات کلیدی بلند نرخ تبدیل بهتری دارند زیرا افرادی که از آنها استفاده می‌کنند دقیقا می‌دانند که چه می‌خواهند. به عنوان مثال وقتی شخصی “کفش ورزشی بچه گانه آنلاین” را در اینترنت جستجو می‌کند، در مقایسه با شخصی که “کفش ورزشی بچه گانه” را جستجو می‌کند، با سرعت بیشتری خرید خود را نهایی می‌کند.

افزایش شانس دیده شدن مطالب

هرگاه فردی کلمه کلیدی طولانی را جستجو می‌کند، نتایج جستجوهای گوگل با توجه به موقعیت، سن، جنس، علایق و غیره بسیار شخصی‌تر می‌شود. این بدان معناست که دو کاربر که یک عبارت مشابه را وارد می‌کنند ممکن است نتایج متفاوتی را مشاهده کنند.

رتبه‌بندی بهتر کلمات کلیدی  کوتاه

در اغلب موارد کلمات کلیدی بلند شامل کلمات کلیدی کوتاه نیز هستند که احتمالاً می‌خواهید از آنها در رتبه بندی استفاده کنید. بنابراین این امر دستیابی به هر دو هدف را آسان‌تر می‌کند و رتبه شما را برای کلمات کلیدی اصلی و اهداف خاص شما افزایش می‌دهد.

بهینه سازی استراتژی وبلاگ

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای شروع رتبه بندی وب سایت ایجاد وبلاگ است. اگر در مورد نحوه شروع کار استرس دارید نگران نباشید، زیرا کلمات کلیدی بلند می‌توانند شما را راهنمایی کنند. آنها می‌توانند به شما بینشی در مورد کلمات مورد جستجو شده توسط مخاطبان ارائه دهند و به شما این امکان را می‌دهند تا محتوای ارزشمندی ایجاد کنید که بتواند در عین استفاده از عبارت کلیدی گفته شده، برخی از مشکلات آنها را نیز برطرف کند.

تاثیر کلمات کلیدی طولانی بر نرخ تبدیل کاربران به مشتری

تاثیر کلمات کلیدی طولانی بر نرخ تبدیل کاربران به مشتری

برای انتخاب کلمات کلیدی طولانی به چه ویژگی هایی توجه کنیم؟

انتخاب کلمات کلیدی و عبارات کلیدی مناسب یکی از مهم‌ترین مراحل در بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) موفق است. افزایش بازدید از سایت شما در اولویت است اما جذب مخاطب مناسب یک ضرورت است. انتخاب مؤثرترین کلمات کلیدی برای ارتباط با بازار هدف، به زمان و تحقیق زیادی نیاز دارد اما نتایج آن ارزشمند خواهد بود.

فکر کردن مانند مشتریان

هنگام ایجاد لیست اولیه کلمات کلیدی، مخاطبان مورد نظر خود را شناسایی کرده و خود را جای مشتری قرار دهید. از خود بپرسید، “اگر می‌خواستم یکی از این محصولات یا خدمات را پیدا کنم، چه چیزی را در Google تایپ می‌کردم؟” همچنین می‌توانید با دوستان، اعضای خانواده یا حتی مشتریان فعلی مشورت کنید تا نظرات آنها را در مورد عبارات جستجو شده بدانید.

مطالعه رقابت

لیستی از رقبای اصلی خود تهیه کنید و به وب سایت آنها بروید تا ببینید چه کلمات کلیدی را مورد هدف قرار می‌دهند. محتوا را بخوانید و متاتگ‌ها را مشاهده کنید تا به شناسایی کلمات کلیدی مورد نظر خود کمک کنید.

درک کلمه کلیدی بلند

کلمات کلیدی بلند ترکیبی از سه یا چند کلمه یا عبارت است. در حالی که کلمات کلیدی بلند دارای حجم جستجوی کمتری هستند، عموماً ترافیک مرتبط‌تری را به خود جلب کرده و معمولاً کمتر مورد رقابت هستند. به همین دلیل رتبه بندی آنها راحت‌تر است. کلمات کلیدی بلندی را انتخاب کنید که به تعیین محصول یا خدمات شما کمک می‌کند.

استفاده‌ از ابزارهای تحقیق کلمه کلیدی

اگر از Google Ads استفاده می‌کنید، می‌توانید از ابزار کلمات کلیدی برای تحقیق در مورد کلمات کلیدی هدف احتمالی خود استفاده کنید. با استفاده از این ابزار و ابزارهای دیگر مانند SEMRUSH و Raventools، می‌توانید اطلاعات مربوط به حجم و روند کلمات کلیدی، رقابت کلمات کلیدی، کلمات کلیدی مشابه و موارد دیگر را جمع آوری کنید.

تجزیه و تحلیل نتایج

پس از انتخاب کلمات کلیدی، نظارت بر آن‌ها و تجزیه و تحلیل نتایج را فراموش نکنید. اغلب کلمات کلیدی یا عبارات پرطرفدار به همراه کلمات کلیدی جدیدی دیده می‌شوند که ممکن است رقبای شما از آن استفاده کنند.

هدف گذاری روی کلمات کلیدی طولانی، آسان، ارزان و ارزشمند است.

چگونه کلمات کلیدی طولانی خوبی را پیدا و انتخاب کنیم؟

در اینجا 9 روش برای یافتن کلمات کلیدی longtail آورده‌ایم.

استفاده از گوگل «Searches Related to…»

Answer The Public

Answer The Public یک ابزار تحقیقاتی مفید در مورد کلمات کلیدی متمرکز بر سوالات است.

فروم و انجمن ها

فروم یکی از مکان های خوب برای یافتن ایده‌های جدید برای کلمات کلیدی هستند.

Google Autocomplete

در این روش به صورت مستقیم پیشنهاداتی را از گوگل دریافت می کنید.

باکس People Also Ask

ابتدا کلمه کلیدی را در گوگل جستجو کنید. اینها سوالاتی است که مردم در مورد موضوع کلمه کلیدی شما سرچ می‌کنند.

گزارش Performance سرچ کنسول

به بخش performance سرچ کنسول سر به زنید و تمام صفحات و پوزیشن آن‌ها را بررسی کنید.

مقاله پیشنهادی: رفع خطای Invalid value type for field uploadDate وردپرس در سرچ کنسول گوگل

Google Trends

گوگل ترندز یکی از ابزارهای خوب برای کیورد ریسرچ است.

سخن پایانی

استفاده از کلمات کلیدی طولانی به وب سایت‎‌های مخلتف کمک می‌کند تا کار بهینه کردن را بهتر و تخصصی‌تر انجام دهند. این کلمات به دلیل طولانی‌تر بودن، حاوی ویژگی‌های خاصی هستند که مخاطب را دقیقا به آنچه که می‌خواهد، می‌رساند. نمونه‌ای از کلمات کلیدی طولانی را در بالا عنوان کردیم تا فهم این موضوع برای شما راحت‎‌تر شود. اگر به هر گونه مشاوره در زمینه پشتیبانی سایت و یا سئو وب سایت دارید میتوانید با شماره تماس های پردیسان سیستم ارتباط گرفته و سوال خود را مطرح کنید.

2 دیدگاه - نظر خود را بنویسید و سورپرایز شوید!

  • این مطلب میتونست اینطور تکمیل بشه :
    چطور اون کلمات بلندتر پیدا بشه ؟

    • سلام سرکار خانم معماریان، حتما در اولین فرصت یک ویدیو کامل و یا بصورت متنی این بخش رو به این محتوا اضافه میکنیم، اما فعلا اگر شما به این بخش نیاز دارید میتونید از طریق شماره واتساپ پردیسان سیستم ارتباط بگیرید تا راه های عالی برای پیدا کردن کلمات کلیدی طولانی رو خدمتتون عرض کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.