آنچه در این آموزش یاد میگیرید:

درآمد دلاری از یوتیوب

بسیاری از افرادی که به کسب و کار اینترنتی و دیجیتال علاقه مند می باشند، به دنبال کسب درآمد از یوتیوب می‌باشند و می خواهند آن را تجربه نمایند. ولی به این فکر می ‌کنند که چون ایران از سمت یوتیوب تحریم می باشد، این کار غیر ممکن است. باید بگوییم که این فکر کاملاً اشتباه می باشد و اصلاً به این صورتی که شما فکر می کنید، نمی باشد.

امروزه هر شخصی با مهارتی که در یک زمینه خاص دارد، می تواند از اینترنت درآمد کسب نماید و روز به روز اعتبار خود را بیشتر کند. در این راستا، کسب درآمد از یوتیوب، به علت فراهم کردن درآمد ارزی، جذابیت ویژه ای را برای افراد مختلف دارد. یوتیوب، یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی ویدیویی می باشد و پلتفرم بسیار خوبی برای تبلیغات است.

سخت ترین مرحله کسب درآمد از یوتیوب، مراحل اولیه آن می باشد. هر چه دنبال کننده های کانال یوتیوب شما بیشتر شود، درآمد شما نیز افزایش می یابد. درآمدزایی از یوتیوب، یک سری شرایط و ضوابطی را دارد که به عنوان پیش نیاز کسب درآمد شما می باشند که باید به آنها توجه و دقت کنید.

باید بدانید که کسب درآمد از یوتیوب خیلی جذاب است. از آنجایی که یکی از جالب ترین ابزار های ارتباطی در کل جهان، ویدیو می باشد، لذا وقتی ویدیو های شما دیده می ‌شوند، در ازای آن، یوتیوب به شما پول می دهد و شما می توانید کسب درآمد نمایید. در این مقاله قصد داریم راه های کسب درآمد از یوتیوب را به طور کامل توضیح دهیم. پیشنهاد می کنیم حتما تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا بتوانید روش های درآمدزایی از یوتیوب را به خوبی یاد بگیرید و از آنها به بهترین نحو استفاده نمایید.

youtube

معمولاً وقتی در مورد کسب درآمد از یوتیوب صحبت می ‌شود، این فکر به ذهن افراد خطور می کند که حتماً باید در ابتدا یک کانال ایجاد کنند و از طریق فیلم ها و ویدیو هایی که در کانال به اشتراک می گذارند و این ویدیو ها بازدید بیشتری داشته باشند، آنگاه آنها می توانند درآمد کسب کنند. این فکر درست است و درآمدزایی از یوتیوب به همین شکل می باشد. همچنین اگر مخاطبان کانال یوتیوب آنها افزایش یابد، می توانند درآمد بالاتری نیز کسب کنند که اصلاً کار سختی نمی باشد. کسب درآمد از یوتیوب به چند روش مختلف انجام می ‌شود که با هر یک از آنها آشنا می شویم.

آیا کسب درآمد از یوتیوب در ایران واقعا امکان پذیر است؟

باید بدانید که حتی در ایران هم کسب درآمد از یوتیوب به صورت مستقیم و غیر مستقیم امکان پذیر می باشد. کسب درآمد مستقیم از یوتیوب، یعنی اینکه به طور مستقیم، از یوتیوب بتوانیم پول بگیریم. ولی کسب درآمد غیر مستقیم، نوعی کسب درآمد از راه های مختلف از یوتیوب می باشد که در بالا به آنها اشاره کردیم.

از آنجایی که یوتیوب، کشور ایران را تحریم کرده است، لذا اگر شما بخواهید به کسب درآمد از یوتیوب در داخل ایران بپردازید، راه بسیار پیچیده ای را باید طی نمایید. به این دلیل سخت است که حتماً نیاز است حساب گوگل ادسنس را داشته باشید و افرادی هم که داخل ایران هستند، به هیچ عنوان نمی ‌توانند این حساب را برای خود فعال نمایند چون لازم است که در کشور های خارجی، شخص، آدرس واقعی داشته باشد.

راه حل این مشکل، این است که اگر در خارج از کشور کسی باشد که به او اعتماد داشته باشید، می توانید از او بخواهید که با نام خودش یک حساب گوگل ادسنس برای شما ایجاد کند. آنگاه با این روش شما می توانید کسب درآمد از یوتیوب را آغاز کنید.

افرادی هستند که فکر می ‌کنند می‌ توانند با فعال کردن یک سرور مجازی و ثبت اطلاعات جعلی این کار را شروع کنند ولی باید بدانید که یوتیوب دارای الگوریتم های بسیار پیشرفته ای می باشد که حساب شما را به راحتی غیر فعال می ‌کند. بنابراین فقط از راه قانونی می ‌توانید به کسب درآمد از یوتیوب بپردازید.

درآمدزایی-از-یوتیوب

 

چگونه باید با یوتیوب تسویه حساب کنیم؟

سوالی که همیشه برای همه ما ممکن است پیش بیاید، این است که در ایران چگونه می توانیم کسب درآمد از یوتیوب داشته باشیم، در حالی که تحریم هستیم؟ برای پاسخ به این سوال، باید بگوییم که یکی از بهترین روش هایی که وجود دارد، دوستانی هستند که ما در خارج از کشور داریم تا بتوانیم به کمک آنها عضو یوتیوب شویم و یک کانال تشکیل دهیم.

بهتر است که تمام مراحل را همان فرد انجام دهد و ما فقط مدیر کانال شویم. برای این منظور، کافی است که او، آدرس ایمیل ما را به عنوان مدیر کانال ثبت نماید. در این صورت همه فعالیت های لازم را جهت کسب درآمد از یوتیوب، خودمان می توانیم به راحتی انجام دهیم. فقط موقع تسویه حساب، آن شخصی که در خارج از کشور به ما کمک کرده است، باید در این زمینه اقدام نماید و بعد از اینکه تسویه حساب صورت گرفت، می ‌تواند از طریق صرافی، پول را به حساب ایران ما واریز کند.

این راه بهترین و ساده ترین راه برای شما می باشد که هم قانونی و اصولی پیش می ‌رود و هم یوتیوب هرگز نمی تواند به شما شک کند. راهکار دیگری که وجود دارد، این است که برای یک مدت زمان طولانی، یک سرور مجازی تهیه نمایید که هم بتوانید یک حساب پی پال برای خود داشته باشید و هم فعالیت های یوتیوب خود را با آن انجام دهید. در این روش هم جهت باز کردن حساب، به آدرس واقعی یک شخصی که ساکن خارج از کشور می باشد، نیاز است.

یوتیوب چگونه به شما پول می دهد؟

اصول و قوانینی که یوتیوب جهت واریز پول دارد، این است که هم کانال شما باید حداقل دارای هزار عضو فعال باشد و هم اینکه بالای ۴۰۰۰ دقیقه ویدیو های شما دیده شده باشند. همچنین شما باید عضو گوگل ادسنس هم باشید. زیرا درآمد یوتیوب برای شما از طریق این سیستم پرداخت می ‌شود. یک مورد مهم این است که اطلاعات بانکی همان فردی که در خارج از کشور می باشد و برای درآمد از یوتیوب به شما کمک کرده است، باید با مشخصات یوتیوب و گوگل ادسنس او یکی باشد.

 

روش-های-کسب-درآمد-دلاری-از-یوتیوب

 

فعال سازی کسب درآمد از یوتیوب

برای اینکه کسب درآمد از یوتیوب را شروع کنید، باید در کانال یوتیوب خودتان، قسمت کسب درآمد را فعال نمایید. یعنی به یوتیوب این اجازه را می ‌دهید که تبلیغات خود را در ابتدای فیلم ها و ویدیو های ارسالی شما به نمایش در آورد و همه نمایش ‌های ویدیو های شما را محاسبه کند.

جهت فعال سازی کسب درآمد در کانال یوتیوب خود، ابتدا باید به قسمت تنظیمات کانال یوتیوب خود بروید و بر روی گزینه my channel بزنید و بعد از آن روی customize channel کلیک نمایید. صفحه ای جدید باز می شود که در آن گزینه view additional features را می بینید. باید بر روی آن کلیک کنید. در صفحه بعدی نیز آن قسمت که گزینه monetization دارد، بر روی enable بزنید. با انجام این مراحل، کسب درآمد از یوتیوب برای شما فعال می شود.

چگونه به روش یوتیوبرهای حرفه ای از یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

یکی از مهمترین قانون کسب درآمد از یوتیوب، ویدیو های جذاب و جالب در کانال یوتیوب شما می باشد که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا با افزایش بازدید آن ویدیوها و همچنین افزایش تعداد دنبال کننده های کانال می ‌توانید کسب درآمد زیادی داشته باشید. در ادامه روش هایی که مانند حرفه ‌ای های یوتیوب بتوانید کسب درآمد کنید را بیان می کنیم.

ویدیوهای آموزشی تولید کنید

ویدیو های آموزشی در کل جهان و در شبکه های اجتماعی مختلف، طرفداران بسیار زیادی دارد و یکی از جذاب ترین موضوع ها برای اکثر مردم می باشد. پس یک سری آموزش هایی که مردم بیشتر به آن نیاز دارند و واقعاً دنبالش هستند و شما در آن زمینه تا حدودی مهارت دارید را به صورت ویدیویی آموزش دهید. با این کار می بینید که بازدید ویدیو های شما افزایش چشمگیری می ‌یابد و می توانید درآمد بیشتری داشه باشید.

ویدیوهای بهترین ها تولید کنید

تولید بهترین ویدیو ها هم در کانال یوتیوب شما بسیار جلب توجه افراد می شود. همانطور که همیشه بهترین گوشی ها، بهترین ماشین ها، بهترین لوازم خانگی و بهترین راه های کسب درآمد برای افراد مورد توجه و جذاب بوده است، بهترین ویدیو ها هم با استقبال زیادی روبرو می شوند که برای کسب درآمد از یوتیوب، یک مورد مناسب و عالی می باشد.

 

درآمدزایی-از-یوتیوب-1

 

ویدیوهای نقد و بررسی تولید کنید

فیلم ها و ویدیوهایی با موضوع نقد و بررسی، همیشه به گونه ای بوده است که افراد جذب آنها می شوند. مثلاً یک ویدیو در رابطه با نقد و بررسی انواع گوشی های تلفن همراه، نقد و بررسی انواع خودروهای هیوندای و یا بسیاری از موضوعات دیگر که می ‌تواند برای مردم جالب و بسیار جذاب باشد. تولید و انتشار این ویدیو ها، به سرعت تعداد بازدید کانال یوتیوب شما را افزایش می ‌دهد و در نهایت منجر به بالا رفتن فالوور های کانال شما می شود و همین امر موجب درآمدزایی بیشتر از یوتیوب است.

ویدیوی گیم پلی منتشر کنید

ویدیو های گیم پلی که مربوط به اطلاعات بازی ها و نمایش آنها به صورت ویدیویی می باشد که بسیار مورد استقبال واقع می ‌شود. خصوصا برای نوجوان ها که علاقه خاصی به این گونه ویدیو ها دارند و به طور شگفت انگیزی بازدید آن را بالا می ‌برند و برای شما درآمد بیشتری را به وجود می آورند.

از بررسی محصولات ویدیو تهیه کنید

یک سری از ویدیو هایی که به بررسی محصولات مختلف عرضه شده در بازار مربوط می ‌شوند، بسیار پرطرفدار هستند. حتماً این نوع ویدیو ها را در کانال یوتیوب خود داشته باشید. یک نمونه از این فیلم ‌ها مثلاً می ‌تواند بررسی گوشی های جدید آیفون باشد. این فیلم ها از آن دسته ویدیوهایی می باشند که مردم واقعا به دنبال آنها هستند و راه خوبی برای درآمدزایی بیشتر شما از یوتیوب می باشد.

در صورتی که شما در این زمینه، ویدیو های پربازدید منتشر کنید، بعدها خیلی راحت از طریق همکاری در فروش این محصولات که در ادامه با آن آشنا می شوید، کسب درآمد میلیونی را در ماه می توانید تجربه کنید. این مورد برای آنهایی که موفق نشدند کسب درآمد کانال یوتیوب خود را فعال کنند نیز کاربرد بسیار زیادی دارد.

از عنوان های جذاب برای ویدیوها استفاده کنید

استفاده از عنوان های جذاب برای ویدیو های شما بسیار با اهمیت می باشد و موجب می ‌شود که تعداد زیادی از مردم برای تماشای آنها انگیزه پیدا کنند و بازدید ها نیز افزایش یابد. اگر ویدیویی با محتوای خیلی خوب و جالب ارسال نمایید ولی عنوان مناسبی نداشته باشد، زیاد دیده نمی ‌شود. پس برای بازدید بیشتر و کسب درآمد از یوتیوب مربوط به این گونه از فیلم ها، سعی کنید از بهترین عناوین استفاده نمایید.

 

راهکارهای-موثر-جهت-کسب-درآمد-از-یوتیوب

 

از عکس های سفارشی برای ویدیوهای خود استفاده کنید

عکس سفارشی یا تصویر اولیه جهت دیده شدن فیلم ها و ویدیو های شما در یوتیوب، بسیار حائز اهمیت می باشد. علاوه بر عنوان جذاب برای ویدیو، عکس سفارشی نیز به افزایش بازدید ها کمک شایانی می کند. معمولا بعد از اینکه ویدیو در یوتیوب آپلود شد، یک شات از آن بر روی عکس سفارشی یا عکس اولیه قرار می گیرد. شما می توانید این عکس را به صورت جداگانه تهیه کنید و جهت بیشتر دیده شدن، روی فیلم یا ویدیوی خود قرار دهید.

از وب سایت یا دیگر شبکه های اجتماعی استفاده کنید

اگر شما برای خود وب سایتی دارید و یا اینکه در شبکه های اجتماعی مختلفی عضو هستید، برای افزایش تعداد بازدید ها، بهتر است که مخاطبان خود را حتماً به کانال یوتیوب خود دعوت نمایید. همچنین می توانید ویدیو و فیلم های خود را نیز در وب سایت خودتان قرار دهید و یا در هر شبکه اجتماعی که عضو هستید، آنها را به اشتراک بگذارید.

با دنبال کنندگان کانال خود در تعامل باشید

شما باید با دنبال کنندگان کانال یوتیوب خود در ارتباط کامل باشید. مثلاً حتماً به کامنت ‌های آنها پاسخ مناسب دهید و یا از آنها سوال کنید که چه موضوعاتی بیشتر برایشان جذاب و جالب است که شما در مورد همان موضوعات بتوانید ویدیوی خود را آماده و منتشر کنید.

8 روش عالی برای کسب درآمد میلیونی از یوتیوب

برای درآمدزایی از یوتیوب، راه های فراوانی وجود دارد که یکی از بهترین روش ها، ایجاد کانال یوتیوب بود که با آن آشنا شدید. اکنون راهکارهای دیگری را جهت کسب درآمد از یوتیوب به شما آموزش می دهیم که با به کارگیری آنها بتوانید به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت خود را آغاز کنید.

کسب درآمد از گوگل ادسنس از طریق یوتیوب

همانطور که قبلا گفتیم، یکی از راه‌ های اثربخش جهت درآمدزایی از یوتیوب، گوگل ادسنس می باشد. شما باید در کانال یوتیوب خود، گوگل ادسنس خود را فعال نمایید تا با تبلیغاتی که در ابتدای ویدیوی شما به نمایش گذاشته می ‌شود و افراد بازدید کننده روی آن کلیک می کنند، بتوانید درآمد کسب کنید.

 

کسب-درآمد-از-یوتیوب-با-انجام-همکاری-در-فروش

 

همکاری در فروش محصولات

همکاری در فروش نیز یکی از بهترین راه هایی می باشد که می توان با آن، کسب درآمد از یوتیوب را تجربه کرد. همکاری در فروش و بازاریابی محتوا به این صورت می باشد که مثلاً فردی از یک سری از تجهیزات ورزشی استفاده می‌ کند و در ویدیوی خود، آنها را معرفی می نماید و آموزش ‌های لازم برای استفاده از آنها را می ‌دهد. حتی لینک خرید این وسایل را هم در قسمت توضیحات ویدیو قرار می دهد.

با این روش، همکاری در فروش انجام می پذیرد. یعنی در بین یک محتوای آموزشی، محصول مورد نظر خود را ارائه می نمایند که بهترین راهکار در بازاریابی محتوا می باشد. بنابراین شما می ‌توانید با شرکت ‌های همکاری در فروش محصولات، همکاری لازم را در این زمینه داشته باشید. برای مثال، تعدادی از کالاها و وسایل یک شرکت را از طریق معرفی آنها در فیلم ها و ویدیو های خود، به صورت  واسطه ای به فروش برسانید و از این راه بتوانید کسب درآمد نمایید.

فروش محصولات

یکی از روش هایی که برای فروش موفق و حرفه ای محصولات و یا کالاها وجود دارد، این است که به صورت ویدیویی، آموزش استفاده از آنها را بیان کنید. زیرا مزایایی که محصول دارد نیز از طریق آموزش استفاده از آن، کاملا مشخص می ‌شود و همین امر موجب ترغیب تعداد زیادی از مخاطبان شما می گردد و آنها کالاها و محصولات شما را به راحتی می خرند. این روش به شما کمک می کند که بدون باز کردن حساب ارزی بتوانید درآمدزایی از یوتیوب را به بهترین نحو داشته باشید.

تبلیغات اسپانسری

وقتی که مخاطبان کانال یوتیوب شما، تعدادشان زیاد می شود، آنگاه تبلیغات برندهای معروف، موجب کسب درآمد از یوتیوب برای شما می‌ شود. شما می توانید انواع برندها و محصولات و خدمات آنها را در ویدیو های خود معرفی کنید. زمانی که تعداد مخاطبان شما زیاد باشد، در نتیجه شما به عنوان یک فرد موثر و محبوب و همچنین شناخته شده در یوتیوب می باشید و دیگر نیازی نیست که خودتان برای دریافت سفارش تبلیغات برندها اقدام نمایید. زیرا آنها خودشان شما را پیدا می ‌کنند و به شما پیشنهاد همکاری می ‌دهند.

افزایش بازدید سایت از طریق یوتیوب

در صورتی که شما یک وب سایت داشته باشید که در آن محصولاتی را معرفی می کنید، لذا یوتیوب، جهت افزایش فروش و ترافیک سایت، کمک شایانی به شما می‌ کند. شما می توانید یک محتوای آموزشی را تولید نمایید و بر اساس موضوع وب سایتی که دارید، از طریق یوتیوب، مخاطبان زیادی را به وب سایت خود هدایت نمایید.

بهترین-راه-های-کسب-درآمد-از-یوتیوب

برای نتیجه بخشی این روش، باید محتوای متنی وب سایت شما، به محتوای ویدیویی تبدیل شود و در کانال یوتیوب شما به اشتراک گذاشته شود و این روش باعث می ‌شود که ترافیک وب سایت شما هم با استفاده از یوتیوب افزایش یابد که بر روی بالا رفتن درآمد شما موثر می باشد.

راه اندازی عضویت ویژه در یوتیوب

در کانال یوتیوب، شما می توانید گزینه اعضای ویژه را فعال نمایید. یعنی برخی از فیلم ها و ویدیو هایی که شما می خواهید فقط اعضای ویژه کانال ببینند، با این روش امکان پذیر می باشد. در این روش جالب، کسانی که عضو ویژه کانال شما هستند، باید برای دیدن فیلم ها و ویدیو های شما، هر ماه مبلغی را پرداخت نمایند که به افزایش کسب درآمد از یوتیوب شما بسیار کمک می کند.

این ویدیو ها شامل آموزش های خاصی می باشد که مخاطبان واقعاً به دنبال آنها هستند و برای آنها ارزش بسیاری دارد. افرادی هستند که با استفاده از این روش توانسته اند درآمد دلاری از یوتیوب به دست آورند.

کسب درآمد از سرویس  YouTube Red

در این سرویس، کاربرانی که عضو آن هستند، در ابتدای ویدیو های شما هیچ تبلیغاتی را مشاهده نمی کنند. کسب درآمد از یوتیوب در این روش با روش های دیگر فرق می کند. از آنجایی که کاربران این روش، از دیدن تبلیغات محروم می باشند، به همین دلیل یوتیوب قسمتی از درآمد خود را را به تهیه کنندگان محتوای کانال ها اختصاص می دهد. بنابراین هرچه مخاطبان این سرویس بیشتر شود، درآمد شما هم بیشتر می ‌شود.

تبلیغ در توضیحات ویدیو

جهت کسب درآمد از یوتیوب، این روش که تبلیغ در توضیحات ویدیو می باشد، بسیار جالب است. زیرا توضیحاتی که در محتوای ویدیو نوشته می شود، جلب توجه بازدید کننده ها است. افرادی که کانال آنها از تعداد زیادی عضو تشکیل شده است و ویدیو هایشان بازدید فراوانی می خورد و در حقیقت یک شخصیت تاثیرگذار در یوتیوب می باشند، می توانند از این روش جذاب، درآمد کسب نماید.

یعنی هم می ‌توانند کالاهای خود را ارائه نمایند و هم محصولات همکاری در فروش را معرفی کنند و یا اینکه به طور مستقیم از دیگران سفارش تبلیغات بگیرند و به معرفی آنها بپردازند.

درآمد یوتیوب از کجاست؟

در واقع درآمد یوتیوب هم مانند دیگر کمپانی های معروف در کل جهان، از طریق تبلیغات به دست می آید. باید بدانید که یوتیوب، متعلق به گوگل می باشد و گوگل هم از طریق یوتیوب و گوگل ادسنس درآمدش را افزایش می ‌دهد.

 

افزایش-درآمدزایی-از-طریق-کانال-یوتیوب

 

قانون کپی رایت در یوتیوب چگونه است؟

در کشورهای سراسر جهان به جز ایران، قانون کپی رایت وجود دارد. قابل ذکر می باشد که سیستم کپی رایت یوتیوب بسیار قوی است. این سیستم به این صورت است که مثلا شما بخشی از موسیقی یک خواننده را کپی کنید و در ویدیوی خود قرار دهید. یوتیوب به راحتی آن را شناسایی می ‌کند و به صاحب اصلی آن اطلاع می ‌دهد.

صاحب اثر نیز می ‌تواند تقاضا کند تا درآمدی که از این طریق به وجود آمده است را به حساب او واریز نمایند. ناگفته نماند که اگر چند بار این مسئله تکرار شود، ممکن است که کانال یوتیوب مربوط به شما کلاً غیر فعال شود.

اگر دیدید که بخشی از ویدیو های شما نقض کپی ‌رایت دارد، جهت حذف و ویرایش آن، از ادیتور آنلاین یوتیوب استفاده کنید. شما برای اینکه از آهنگ های مورد علاقه خود بتوانید در ویدیو هایتان استفاده کنید، باید حتماً آهنگ های بدون کپی رایت را از قسمت YouTube library انتخاب نمایید.

6 یوتیوبر معروف و پولساز در سال 2020

1_جنا ماربلز

جنا نیکول موری که با نام مستعار جنا ماربلز شناخته می شود، یک کمدین و وبلاگ نویس آمریکایی می باشد و از جمله کاربران مشهور یوتیوب است. کانال وی حدود 3.3 میلیارد بازدید کننده دارد و به ملکه یوتیوب معروف می باشد.

2_ رایان هیگا

یک کمدین آمریکایی جذاب می باشد و به علت فیلم های کمدی خود که بسیار خنده دار هستند، در یوتیوب شناخته شده است و بیش از 18 میلیون دنبال کننده دارد.

3_ وانوس گیمینگ

ایوان فونگ که به وانوس گیمینگ معروف می باشد، از گیمرهای مشهور دنیا می باشد که توانسته بیش از 18 میلیون دنبال کننده جذب کانال خود نماید. او ویدیوهای سبک مونتاژ را از سازندگان در حال انجام بازی های ویدیویی انتشار می کند.

4_ اسماش

آنتونی پادیلا و یان اندرو، یک زوج هنری کمدی هستند که تاکنون کانال یوتیوب آنها 21 میلیون فالوور دارد و بیشتر از 6 میلیارد بازدید داشته است و به خاطر استندآپ های متنوع خود، بسیار شناخته شده می باشند.

5_ خرمان گارمندیا

خرمان گارمندیا، یوتیوبر 30 ساله اهل شیلی که دارای دو کانال یوتیوب می باشد. او نویسنده و کمدین معروف است که بیش از 30 میلیون دنبال کننده دارد.

6_ پیودی پای

فلیکس جلبرگ که او را با نام مستعار پیودی پای می شناسند، درآمد 15.5 دلاری را از یوتیوب داشته است. پیودی پای از مشهورترین و ثروتمندترین یوتیوبر در کل جهان می باشد که بالای 50 میلیون دنبال کننده را توانسته جذب کانال خود کند.

 

چگونه-در-کشور-ایران-می-توانیم-از-یوتیوب-کسب-درآمد-کنیم؟

چند سوال مهم درباره کسب درآمد از طریق یوتیوب

● چه عواملی در افزایش درآمد من تاثیر دارد؟

معمولاً میزان بازدید ویدیو های شما که بر اساس دقیقه حساب می ‌شود، بسیار مهم می باشند. تعداد اعضای کانال یوتیوب شما و اینکه این اعضا کانال شما را در شبکه ‌های اجتماعی دیگر از جمله توییتر نیز به اشتراک بگذارند، مدنظر می ‌باشد. لازم به ذکر است که لایک و کامنت هایی که افراد برای ویدیوی شما می ‌گذارند نیز در افزایش درآمد زایی شما از یوتیوب، تاثیر به سزایی می تواند داشته باشد.

● آیا احتمال بسته شدن کانالم برای همیشه وجود دارد؟

در صورتی که محتواهای ارسالی شما بر خلاف اصول و قوانین یوتیوب باشد، لذا باعث می ‌شود که کانال یوتیوب شما برای همیشه مسدود شود. یوتیوب قبل از اینکه کانال را غیر فعال کند، سه بار به شما اخطار می ‌دهد. اگر جهت افزایش بازدید، لایک، اشتراک گذاری و همچنین کلیک کردن روی تبلیغات از راه های غیر واقعی یا جعلی استفاده کنید و یا به طور کلی بازدید ها را دستکاری نمایید، کانال شما توسط یوتیوب بسته خواهد شد.

● آیا می توانم درآمدم از یوتیوب را بیش از این افزایش دهم؟

بله. شما می توانید علاوه بر اینکه به طور مستقیم با افزایش تعداد بازدید از ویدیو ها، کسب درآمد از یوتیوب را داشته باشید، راهکارهای دیگری هم وجود دارد که می توانید درآمد خود را از یوتیوب بیشتر کنید.

● یوتیوب به ازای هر بازدید چقدر می دهد؟

در واقع یوتیوب بر اساس مجموعه بازدید هایی که ویدیو های کانال شما در یک ماه دارد و همچنین بر اساس نمایش تبلیغات گوگل ادسنس، پول می دهد. پس پرداخت پول از طریق یوتیوب، به ازای هر بازدید محاسبه نمی ‌شود.

 

درآمدزایی-از-یوتیوب-با-به-اشتراک-گذاشتن-ویدیوهای-شما-در-کانال-یوتیوب

 

● اگر کسی را در خارج از کشور نداشته باشم باز هم می توانم از یوتیوب درآمد داشته باشم؟

انجام این کار ریسک بالایی دارد و بسیار سخت می باشد. به طور کلی، جهت کسب درآمد مستقیم از یوتیوب، این کار غیر ممکن است ولی برای درآمد های غیر مستقیم از یوتیوب، کسب درآمد از روش‌ های مختلف امکان پذیر می باشد.

● آیا کسب درآمد از یوتیوب واقعا ارزش دارد؟

بله. کسب درآمد از یوتیوب واقعا با ارزش است زیرا یکی از برترین روش های درآمد دلاری می باشد و برای کسانی که به تهیه محتوا های ویدیویی علاقه زیادی دارند و در این زمینه نیز تخصص و مهارت های لازم را دارا می باشند، بسیار مناسب است.

● آیا برای افزایش دنبال کنندگان کانالم می توانم از سابسکرایب فیک استفاده کنم؟

به هیچ عنوان از سابسکرایب جعلی جهت افزایش بازدید ویدیو های خود استفاده نکنید. زیرا یوتیوب به راحتی می ‌تواند آن را شناسایی کند و ممکن است برای همیشه کانال یوتیوب شما غیر فعال و مسدود شود.

● آیا تایید حساب گوگل ادسنس از ایران امکان پذیر است؟

انجام این کار اشتباه است. شاید بعضی از شرکت ‌های ارزی به افتتاح حساب گوگل ادسنس بپردازند. ولی این حساب به نام آنها می باشد و آنها پول شما را نمی دهند. اگر این اتفاق بیفتد، شما حتی نمی‌توانید شکایت کنید. زیرا صاحب اصلی حساب، شما نمی باشید. صاحب اصلی، آنها هستند. پس بهتر است که این کار را هرگز انجام ندهید.

● آیا می توانم قسمتی از آهنگی را در ویدیوی خودم استفاده کنم؟

همانطور که قبلا درباره قانون کپی رایت در یوتیوب توضیح دادیم، این قانون در یوتیوب بسیار قوی می باشد و نقض کپی رایت توسط آن، خیلی زود شناسایی می گردد. برای مثال اگر از یک آهنگ در ویدیوی خود استفاده کنید و یا کسی نقض کپی‌ رایت شما را به یوتیوب بدهد، حساب شما برای همیشه ممکن است بسته شود. بنابراین اگر می‌خواهید همیشه به کسب درآمد از یوتیوب بپردازید، باید نسبت به قوانین یوتیوب، دقت لازم را داشته باشید.

کسب-درآمد-از-یوتیوب-و-افزایش-درآمد-دلاری

جمع بندی و حرف آخر

شما می توانید از تمام روش هایی که گفته شد، برای کسب درآمد از یوتیوب استفاده کنید. حواستان باشد که اگر در خارج از کشور شخصی را ندارید که قابل اعتماد باشد، کسب درآمد دلاری از یوتیوب را فراموش کنید. با توضیحاتی که در این زمینه دادیم، اگر فکر می کنید قادر به تولید محتوای ویدیویی هستید و ایده‌ های جدیدی را می توانید خلق کنید، بنابراین کسب درآمد از یوتیوب را می توانید شروع نمایید.

همانطور که گفتیم، یک روش کسب درآمد دلاری در جهان، کسب درآمد از یوتیوب می باشد. لذا با توجه به ارزش بالای دلار و اوضاع اقتصادی کشور، کسب درآمد به این صورت از طریق اینترنت، می تواند یکی از پولساز ترین و پردرآمدترین روش کسب درآمد در کشور ایران باشد.

 ما به شما پیشنهاد می کنیم که درآمدزایی از یوتیوب را جدی بگیرید زیرا پولی که از این راه به دست می آورید به دلار می باشد. قیمت دلار هم که افزایش پیدا می کند. با این کار شما به دلار کسب درآمد می کنید که می تواند چند برابر درآمد فعلی شما باشد. این را هم بدانید که ویدیو های شما در کانال یوتیوب، باید برای مخاطبان بسیار جذاب بوده و تعداد بازدید فراوانی داشته باشند.

استفاده از این کانال، جهت به اشتراک گذاشتن ویدیوی شما، بدون محدودیت می باشد و شما می توانید هر تعدادی که می خواهید ویدیو و فیلم های خود را در یوتیوب به اشتراک بگذارید. نکته قابل توجه این می باشد که یوتیوب، بابت فیلم های آموزشی و علمی پول بیشتری می دهد. در صورتی که شما بتوانید فیلم های آموزشی پرمخاطب تولید نمایید، در نتیجه، درآمد شما از بقیه بیشتر است.

آموزش-کسب-درآمد-از-یوتیوب

اکنون که موقعیت کسب درآمد از یوتیوب به خوبی فراهم می باشد، بهتر است زودتر شروع کنید و با تهیه و تولید ویدیوهای جالب و جذاب، از این فرصت عالی استفاده نمایید. ولی نباید انتظار داشته باشید که یک شبه پولدار شوید. شما در ابتدا کانال یوتیوب را راه اندازی می کنید و به شرایط کسب درآمد لازم می رسید آنگاه با انتشار ویدیو و فیلم هایتان می توانید درآمد بیشتری بر اساس تعداد بازدیدها کسب نمایید ولی در سالهای اول باید بسیار صبور باشید تا در آینده بتوانید به درآمد قابل قبولی از یوتیوب برسید.

مطالعه پیشنهادی: چرا باید کسب و کار اینترنتی داشته باشیم؟

4 دیدگاه - نظر خود را بنویسید و سورپرایز شوید!

    • حتما توی برنامه ریزی هامون میزاریم تا یک ویدیو آموزشی بسیار کامل ضبط بکنیم و در ابتدای این مقاله بگذاریم.

  • از مطلبی که نوشته بودین خوشم اومد امیدوارم این اینترنت رو از ما نگیرن. من خودم به شخصه همه کارام رو اینترنتی انجام میدم. اینجا هر چیزی که میخوایم پیدا میشه و کسایی مثل شما با ارائه مطلبای بدردبخور دارن بهمون کمک میکنن که کارمون سریع تر راه بیفته. دم همگی شما صاحبای سایت های مختلف گرم که اینطوری کارمون رو راحت کردین.

    • توکل برخدا، انشالله که اتفاقاهای خوبی بیوفته برای همه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *