با اینکه در دوران ابتدایی اینترنت به کار بردن www امر مرسومی بود، اما امروزه بسیاری از وب سایت‌های معروف و به نام خیلی از www استفاده نمی‌کنند. شما هم از www استفاده نکنید. آیا انتخاب هریک از این دو گزینه تاثیر بسزایی در مباحث SEO سایت شما دارد؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که داشتن دو نسخه از یک سایت یکی سایت با www و دیگری بدون www منجر به داشتن عناوین تکراری در نتایج جستجو بشود؟ بیایید با هم در این مقاله به بررسی این مطالب بپردازیم.

اگر شما دارای یک وب سایت هستید احتمالا گاهی اوقات به URL مطلوب خود فکر کرده اید. به احتمال خیلی زیاد بین دو گزینه www.YOURSITE.com و YOURSITE.com خیلی سریع یکی را انتخاب کرده و دیگر هم راجع به آن فکر نکرده اید. و شاید هم در یک زمان خاص به www نقل مکان کرده باشید. بیایید باهم پیامدهای ناشی از هریک از این انتخاب ها را بررسی کنیم.

یکی از کاربران سوال خود در این زمینه را برای ما ارسال کرده:

“یک شرکت طراحی وبسایت به من گفته که اگر از دامنه www. exampledomain.nl به جای exampledomain.nl استفاده کنم گوگل راحتتر وبسایت من را پیدا خواهد کرد.آیا بایستی به توصیه آنها عمل کنم یا خیر؟ ” برای دستیابی به جواب ادامه متن را بخوانید یا ویدیو را تماشا کنید

آیا برای موتور جستجوی گوگل بایستی www را وارد کنم یا خیر؟

یکی از کاربران ما برای ما ایمیلی فرستاده مبنی بر اینکه یک شرکت ارائه خدمات وب سایت به ایشان توصیه کرده که برای دستیابی به نتایج بهتر در موتور جستجوی گوگل بهتر است به جای example.nl از www.example.nl استفاده شود و اینکه آیا باید به توصیه آنها عمل کنند یا خیر؟ خوب نه! چیزی که محترمانه می‌توانیم بگوییم این است که مزخرفه! شما مجبور نیستید برای هر وب سایتی حتما از www استفاده کنید. تنها دلیلی که از www استفاده میکنیم این است که ممکن است افراد نام دامنه شما را به عنوان یک نام دامنه رسمی قبول نکنند. این اتفاق هم اگر قشر مخاطبین شما کمی مسن تر باشند احتمال وقوع دارد. به غیر از این مورد جزیی هر کدام را مایلید می‌توانید انتخاب کنید چه سایت با www چه بدون www هر کدام که شما را راحتتر و سریعتر به هدف مورد نظرتان می‌رساند.
موفق باشید!

www و مسئله محتوای تکراری؟

چنانچه دو URL متفاوت دارای محتوای یکسان باشند موتورهای جستجو نمی‌توانند تصمیم بگیرند که کدامیک را به عنوان نتیجه جستجو، عرضه کنند. این چیزی است که به آن مسئله محتوای تکراری می¬گوییم و این چیزی است که واقعا میتواند به رتبه بندی شما در موتورهای جستجو آسیب جدی وارد کند و متاسفانه، بیشتر از چیزی که تصور میکنید هم اتفاق می افتد. برای مثال آیا تا به حال به پیامدهای وبسایت خود چه در حالت سایت با www چه در حالت بدون www اندیشیده‌اید؟
در این خصوص یکی دیگر از کاربران ما سوالی را مطرح کرده :
“آیا داشتن نسخه های سایت با www و بدون www یک وب سایت مشکل محتوای تکراری را ایجاد میکند؟ در اینصورت چگونه میتوان این مشکل را حل و فصل کرد؟”

محتوای تکراری مشکل ساز هست یا خیر؟

پاسخ مثبت است و داشتن دو سایت با محتوای کاملا یکسان باعث ایجاد محتوای تکراری می‌شود. اما خوشبختانه این بدترین شکل محتوای تکراری نیست چون گوگل می‌داند که موارد مشابه این زیاد اتفاق می افتد. اما به هر حال بهتر است که نسبت به اصلاح آن اقدامات لازم را انجام دهید. پس بهترین راه حل این است که یکی از سایت‌ها را ، فرقی نمی‌کند سایت با www یا بدون www را به عنوان سایت اصلی انتخاب کرده و سایت دیگر را به آن متصل کنید. همانطور که ما بازدید کنندگان سایت www.yoast.com را به سایت yoast.com منتقل می‌کنیم. ما اینکار را انجام دادیم چون تصورمان بر این بود که مدل www کمی از مد افتاده شده. اما شما گزینه‌ای را انتخاب کنید که برای شما مناسب تر است. بازدید کننده ها را از سایت دیگر به سایت اصلی هدایت کنید و تمام!
برای مطالعه بیشتر در این خصوص: هدایت سایتتان به سایتهای غیر www و https

 

منبع: Www or no www? And what about duplicate content

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

You have to agree to the comment policy.

تحلیل رایگان سئو سایت شما

200 هزار تومان رایگان!
بررسی دقیق و ارائه راهکارهای رشد سایت

یک تحلیل جامع و بیان راه حل‌های افزایش بازدید سایت و فروش شما
وب سایت من را آنالیز کنید
همین الان از این فرصت استفاده کن دوست من! بعد از ثبت اطلاعات حتما با شرکت ما تماس بگیرید
close-link